POKUSA Calcium EggShell Skorupy jaj 120 tabletek
  • Czekamy na dostawę

POKUSA Calcium EggShell Skorupy jaj 120 tabletek

() Recenzje 
31,00 zł
Brutto
Czekamy na dostawę
Ilość
tag_faces 31 pkt w Programie Lojalnościowym
0 recenzje

Niezbędnik diety B.A.R.F. skorupy jaj w tabletkach. Dla psów i kotów.

POKUSA RawDietLine Skorupy jaj 120 tabletek

Skorupy jaj są naturalnym źródłem wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego działania aparatu ruchu. Mączka otrzymywana po zmieleniu skorupek jaj kurzych jest źródłem doskonale przyswajalnego wapnia, który stanowi podstawowy budulec kości i zębów. Im więcej wapnia zostanie wbudowanego w kości podczas wzrostu młodego organizmu, tym większą osiągną one tzw. szczytową masę kostną, która staje się bardziej stabilna i odporna na urazy. Wapń wpływa na utrzymanie prawidłowych procesów przewodnictwa nerwowego oraz miarowej pracy serca jak również utrzymania siły skurczu mięśni szkieletowych. Skorupy jaj dostarczają ponadto magnezu, sodu, potasu oraz cynku i miedzi. Są niezbędnym suplementem do bilansowania poziomu fosforu występującego w mięsie w przypadku ograniczonego spożywania kości.

Zastosowanie:

  • Naturalne źródło wapnia
  • Ochrona kości i zębów
  • Do bilansowania poziomu fosforu w diecie

Dawkowanie: indywidualnie w zależności od poziomu zawartości fosforu w pokarmie (psy i koty) Dawkowanie tabletek do surowego mięsa: chude mięso 14 szt., tłuste mięso 13 szt., podroby 14 szt., żwacze 2 szt./1kg mięsa(b.k.). Dokładną dawkę i czas stosowania powinien określić lekarz weterynarii.

Sposób podania: zmieszać z pokarmem lub bezpośrednio do pyska

Skład tabletki: skorupy jaj kurzych 500mg. Dodatki technologiczne: celuloza, krzemionka

Składniki analityczne/100g: Białko: 3.2% Tłuszcze: 0.2% Wilgotność: 2.2% Włókno: 20.3% Popiół surowy: 60.5% Wapń/Calcium: 0,3g w tabletce

16 innych produktów w tej samej kategorii: