MIRALS GelenkeFit - preparat na stawy dla psa 50g

MIRALS GelenkeFit - preparat na stawy dla psa 50g

() Recenzje 
59,00 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24-48 godzin
Ilość
tag_faces 59 pkt w Programie Lojalnościowym
0 recenzje

MIRALS GelenkeFit - preparat na stawy dla psa to unikalna kompozycja naturalnych składników wspierająca funkcjonowanie i regenerację stawów i chrząstki stawowej oraz działających przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

MIRALS GelenkeFit - preparat na stawy dla psa 50g

Unikalna kompozycja naturalnych składników wspierająca funkcjonowanie i regenerację stawów i chrząstki stawowej oraz działających przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Preparat wspiera odbudowę tkanki łącznej i prawidłowe wydzielanie mazi stawowej, odpowiedzialnej za prawidłowe tarcie w obrębie stawów. Łagodzi bóle stawów oraz zwiększa ruchomość stawów. Widoczne efekty przy regularnym podawaniu preparatu.

Naturalne składniki o udowodnionym naukowo działaniu

  • Omułek zielonowargowy - składniki małża zielonowargowego mogą wspierać organizm w budowaniu tkanki łącznej, chrząstki stawowej i płynu stawowego, dlatego są uważane za cenną naturalną odżywkę dla stawów. Istotnymi składnikami aktywnymi małża zielonowargowego są glikozaminoglikany (GAG) oraz unikalna w przyrodzie kombinacja kwasów tłuszczowych omega-3. Oba te składniki aktywne mają działanie przeciwzapalne.
  • Kora z wierzby ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Stosowana jest w terapii bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów jako początkowy środek przeciwbólowy. Badacze wnioskują ze swoich wyników, że ekstrakt z kory wierzby dobrze sprawdza się w leczeniu łagodnej i umiarkowanej choroby zwyrodnieniowej stawów. Działanie ekstraktu z kory wierzby nie wynika wyłącznie z zawartości w nim kwasu salicylowego (substancji, z której organizm wytwarza kwas acetylosalicylowy, czyli aspirynę), ale także polifenoli, wtórnych substancji roślinnych.
  • Kurkuma zmniejsza stan zapalny lub obrzęk stawów, mięśni i ścięgien, dlatego polecana jest w stanach zapalnych stawów. Dodatkowo łagodzi ból i wydala toksyny z organizmu. Skuteczność kurkumy w przypadku dolegliwości stawowych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów, została potwierdzona w kilku badaniach klinicznych. Pod względem redukcji bólu i ogólnego funkcjonowania stawów, aktywne składniki kurkumy okazują się być bardziej skuteczne niż lub co najmniej tak samo skuteczne jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) - i to bez skutków ubocznych.
  • Czarci pazur ekstrakty z korzenia czarciego pazura wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Używa się przeciwko zapaleniu kości i stawów.
  • Dzika róża - proszek z dzikiej róży jest wytwarzany z łupin i nasion. Łagodzi uciążliwe bóle stawów w artrozie. Za przeciwzapalne i przeciwbólowe działanie lecznicze odpowiada galaktolipid. Galaktolipid w proszku z owoców dzikiej róży ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie leukocytów, które mogą powodować stan zapalny i uszkodzenie tkanek w kontekście choroby zwyrodnieniowej stawów. Kwas krzemowy obecny w dzikiej róży wspomaga tworzenie się nowej tkanki i regeneruje komórki.
  • Czosnek niedźwiedzi jest bogaty w witaminę C, która między innymi wzmacnia układ odpornościowy i chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Jest bogaty w siarczki , minerały, magnez i żelazo , a także zawiera śladowe ilości allicyny , która ma działanie przeciwzapalne i antybiotyczne. Ma działanie przeciwzapalne, jest skuteczny w schorzeniach objawiających się bólami stawów.

Skład: Omułek zielonowargowy, kora z wierzby, kurkuma, czarci pazur, dzika róża, czosnek niedźwiedzi

Składniki analityczne na 100g: białko surowe 1,43%, tłuszcz surowy 6,7%, włókno surowe 17,32%, popiół surowy 16,6%.

Stosowanie: 1 g/10 kg masy ciała psa. W przypadku psów małych ras oraz kotów podawać niewielką ilość preparatu na czubku noża. Dodać do karmy i dokładnie wymieszać. W przypadku suchej karmy należy ją lekko zwilżyć, aby preparat przylegał do karmy.

Uwaga! Produkt nie zastępuje diagnozy medycznej. Pamiętaj, aby pies z przewlekłymi i ostrymi dolegliwościami był pod opieką lekarza weterynarii.

Typ karmy: karma uzupełniająca

Waga: 50g

16 innych produktów w tej samej kategorii: