HOLISTA Arginina AAKG - dla psa i kota 100g

HOLISTA Arginina AAKG - dla psa i kota 100g

() Recenzje 
HolistaPets
37,00 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24-48 godzin
Ilość
tag_faces 37 pkt w Programie Lojalnościowym
0 recenzje

Arginina jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, immunologicznego, mięśniowego oraz pokarmowego. Ma znaczący wpływ na rozrodczość.

HOLISTA Arginina dla psa i kota 100g

Arginina jest aminokwasem w formie dobrze przyswajalnego alfa-ketoglutaranu L-argininy (sól kwasu alfa-ketoglutarowego oraz argininy).

  • Jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, immunologicznego, mięśniowego oraz pokarmowego.
  • Ma znaczący wpływ na rozrodczość.
  • Arginina odgrywa ważną rolę w organizmie uczestnicząc w syntezie białka, mocznika, kreatyniny, tlenku azotu (NO), glutaminy i pirymidyny. Dzięki temu jej suplementacja jest pomocna przy chorobach wątroby, zapalnych jelit (w tym IBD) i cukrzycy.

Arginina dla kotów jest aminokwasem niezbędnym dlatego jej niedobór może w przeciągu kilku dni doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet śmierci. Kwas alfa-ketoglutarowy bierze udział w cyklu Krebsa a także jest prekursorem do tworzenia l-glutaminy. Arginina natomiast jest aminokwasem białkowym biorącym udział w szeregu procesów metabolicznych, m.in. w syntezie białek, kreatyny oraz tlenku azotu. Arginina (C6H14N4O2) jest najsilniejszym aminokwasem zasadowym o pH w zakresie od 10,56 do 12,5. Liofilizowana arginina ma postać bezwonnych białych kryształów rozpuszczalnych w wodzie.

Około 40% argininy w diecie ulega degradacji podczas wchłaniania w błonie śluzowej jelita cienkiego, a pozostała część jest dostarczana do wątroby.

Skład: (3c363) L-arginina 98,5%

Konsystencja: sypka, proszek

Skład analityczny/100g: Białko 57%, Tłuszcz 7%, Popiół 8%

Sposób podania: odmierzoną dawkę preparatu rozpuścić w niewielkiej ilości świeżej, chłodnej wody i dodać do pokarmu, najlepiej rano. W przypadku suchej karmy - karmę zwilżyć lub podać rozrobioną dawkę w niewielkiej ilości wody doustnie.

Dawkowanie: (jeśli lekarz weterynarii lub dietetyk nie zaleci inaczej) KOTY: do 5 kg m.c.: 0.5 g dziennie na każdy dodatkowy kg m.c.: 0,1 g dziennie. PSY: do 5 kg m.c.: 0.2 g dziennie na każde dodatkowe 5 kg - 0,2 g dziennie.m.c

Nie przekraczać zalecanego dawkowania. Przy suplementacji L-argininą, w szczególności podawaną w wodzie do pojenia, należy brać pod uwagę podaż w diecie wszystkich aminokwasów niezbędnych i warunkowo niezbędnych, aby zapobiegać zakłóceniom równowagi żywieniowej.

16 innych produktów w tej samej kategorii: