Suplementy dla psa, które poprawią jego zdrowie i samopoczucie. Jak je wybrać?

Suplementy dla psa mogą być pomocne, a czasem wręcz niezbędne. Pupile są członkami naszej rodziny. Przytulają do nas swoje puszyste ciałka. O poranku budzi nas ich zimny i mokry nosek. Skaczą z radości na powitanie, gdy po ciężkim dniu wracamy do domu. To wszystko sprawia, że zależy nam na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Chcemy widzieć szybko poruszający się ogonek przez wiele kolejnych lat.

Długie wędrówki, kilka par szelek i pluszowe zabawki, to nie wszystko. Musimy zadbać o zdrowie naszego pupila, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Wizyty u weterynarza i wykonywanie profilaktycznych badań to podstawa. Czy możemy zrobić coś jeszcze?

Suplementy dla psa – dlaczego warto je podawać?

Suplementy dla psa mogą wspierać jego rozwój, ale są też profilaktyką wielu chorób. Często stosowanie suplementów zaleca lekarz weterynarii u przewlekle chorych zwierząt. W przypadku posiłków przygotowywanych przez opiekuna w domu, suplementacja jest wręcz niezbędna. Dzięki niej nasz puszysty przyjaciel nie nabawi się niedoborów witamin. To wszystko sprawi, że nasz pies będzie zdrowy i szczęśliwy przez długie lata. W efekcie będziemy mogli się cieszyć wspólnie spędzanymi chwilami jeszcze dłużej, a dodatkowo zaoszczędzimy na wizytach w gabinecie weterynaryjnym. Leczenie psa może być drogie, szczególnie przy przewlekłych chorobach, więc warto działać profilaktycznie.

Jak wybrać odpowiednie suplementy dla psa?

Nie możemy zapominać, że suplementy dla psów, to nie są smakołyki. Ich zadanie jest ściśle określone, ponieważ mają dostarczać konkretnych składników do organizmu. Przedawkować można nawet witaminy i minerały, a niektóre z nich w zbyt dużej dawce mogą być niebezpieczne. Przykładowo nadmiar żelaza może wywołać biegunkę i zaburzyć pracę wątroby. Dodanie każdego suplementu do diety naszego psa powinniśmy konsultować z lekarzem weterynarii lub dietetykiem. Tylko specjalista jest w stanie wykonać niezbędne badania, ocenić dotychczasową dietę, a finalnie dobrać odpowiednią suplementację. Choć suplementy są powszechnie dostępne, to mimo wszystko powinniśmy upewnić się, że nasz pies ich potrzebuje. A które z nich warto podawać?

Czystek, czyli walka z pasożytami

Czystek przyczynia się do walki z pasożytami, ponieważ zmienia zapach ciała pupila, ale ma też wiele innych zalet. Jego regularne podawanie może mieć pozytywny wpływ na pracę wątroby i trzustki. Jest dobrym wyborem dla psich alergików, ponieważ wycisza reakcje alergiczne. Ma też szerokie działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Czystek jest niezwykle wartościowym dodatkiem diety i można go bezpiecznie stosować nawet cały rok.

Kwasy omega-3, czyli podstawa psiej diety

Kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem psiej diety, ponieważ równoważą nadmiar kwasów omega-6 pochodzących z mięsa zwierząt hodowanych przemysłowo. Organizm naszego pupila nie jest w stanie efektywnie przyswoić kwasów omega-3 pochodzenia roślinnego, dlatego powinniśmy wybierać oleje pochodzenia zwierzęcego. Najczęściej kwasy omega-3 znajdziemy pod postacią olei z łososia, kryla czy sardeli i sardynek. Mogą mieć formę płynnego oleju z wygodnym podajnikiem, ale również kapsułek do wyciskania.

Kwasy omega-3 poprawiają kondycję sierści, redukują stany zapalne, działają przeciwnowotworowo i wzmacniają układ odpornościowy.

Suplementy na stres, czyli dodatek dla psów wrażliwych

Psy na co dzień mają kontakt z wieloma bodźcami, które mogą być dla nich stresujące. Żyjąc w dużym mieście nasi przyjaciele muszą mijać wielopasmowe skrzyżowania, głośne autobusy, rowerzystów, dzieci czy inne psy. Warunki miejskie są trudne. Wąskie chodniki, niewiele zieleni-to nie są naturalne warunki. Psy wrażliwe lub po przejściach często codziennie przeżywają ogromny stres. Możemy wspomóc naszego pupila suplementami, które zmniejszą poziom stresu, a wspomogą wydzielanie serotoniny (hormonu szczęścia). Znajdziemy je w postaci tabletek uspokajających z dodatkiem melisy, olejków CBD, czy suplementów z dodatkiem tryptofanu. Podawanie takich substancji powinniśmy skonsultować nie tylko z lekarzem weterynarii, ale również z behawiorystą.

Suplementacja BARFa, czyli diety przygotowywanej przez opiekuna

BARF staje się coraz bardziej popularny. Jest to dieta składająca się głównie z mięsa, ale też warzyw owoców i właśnie suplementów. Opiekun sam przygotowuje posiłki, wylicza ilość konkretnych składników i uzupełnia o niezbędne suplementy. BARF może być surowy, ale również gotowany.

Dlaczego suplementacja w diecie BARF jest konieczna?

Podajemy psu wybrane elementy mięsa, a dostępne w sklepach mięso jest pozbawione kości, okrywy włosowej i zostaje uprzednio skrwawione. Dieta nie może być niedoborowa, a podając samo mięso nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć. Musimy pamiętać o suplementacji wapnia, jodu, witaminy D, witamin z grupy B, kwasów omega-3, witaminy E, sodu, chloru oraz tauryny w posiłkach gotowanych.

Suplementy dla psów są wartościowe, a w wielu przypadkach niezbędne. Nie zapominajmy, że konkretne produkty musimy wybierać z głową i po konsultacji ze specjalistą. Dodatkowo kupujmy produkty wysokiej jakości, jak najbardziej naturalne i bez zbędnych składników.

A jakie suplementy sprawdziły się u Twojego pupila?

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.