SYTA MICHA Mus kokosowy dla psa z bananem, mango i borówką 150g

SYTA MICHA Mus kokosowy dla psa z bananem, mango i borówką 150g

() Recenzje 
28,90 zł
Brutto Wysyłka w ciągu 24-48 godzin
Ilość
tag_faces 29 pkt w Programie Lojalnościowym
0 recenzje

MUS KOKOSOWY od Sytej Michy to smakołyk w formie smarowidła z dodatkiem banana, mango, borówki oraz naturalnych prebiotyków.

SYTA MICHA Mus kokosowy dla psa z dodatkiem banana, mango, borówki i prebiotyków

MUS KOKOSOWY od Sytej Michy to smakołyk w formie smarowidła z dodatkiem banana, mango, borówki oraz naturalnych prebiotyków.

Zalety musu kokosowego dla psa:

 • fantastyczna nagroda dla psa roślinnego pochodzenia,
 • doskonałe urozmaicenie diety psów w każdym wieku,
 • źródło średniołańcuchowych kwasy tłuszczowe MCT,
 • dzięki kremowej strukturze to idealne wypełnienie do zabawek behawioralnych,
 • niesamowicie smakowity o przyjemnym zapachu, źródło łatwo dostępnej energii i witamin dla psów wszystkich ras,  polecany psiakom z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi na białko zwierzęce,
 • naturalne zabezpieczenie psiaka przed bakteriami chorobotwórczymi,
 • możliwość podawania psom zmagającymi z rozmaitymi chorobami układu pokarmowego.

Do wytworzenia naszego musu wykorzystaliśmy świeży owoc kokosa, z którego powstały dwa najważniejsze komponenty, tj. miąższ kokosowy i olej MCT. Składniki te charakteryzują się wysoką zawartością średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych. 

Dlaczego kwasy MCT są istotne w diecie psów?

 • pomagają odbudować nabłonek oraz kosmki jelitowe - w wyniku stresu może dochodzić do zmniejszenia ich wysokości oraz nadmiernego rozpadu krwinek czerwonych co powoduje przyspieszenie metabolizmu oraz pogorszenie wchłaniania substancji odżywczych,
 • ułatwiają regenerację nabłonka jelit, ponieważ są szybkim i łatwo przystępnym źródłem energii,
 • posiadają właściwości bakteriobójcze,
 • nie są magazynowane w organizmie w postaci zapasowej tkanki tłuszczowej,
 • do ich przekształcenia nie jest potrzebna karnityna jak w przypadku rozkładu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych (oleje pochodzenia zwierzęcego),
 • wpływają pozytywnie na funkcje poznawcze psów starczych, zaś wśród szczeniąt ułatwiają zapamiętywanie i koncentrację na szkoleniach.

Ze względu na swoje prozdrowotne właściwości zarówno miąższ jak i olej MCT wykazują działanie: przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, hepatoprotekcyjne.

Co więcej, zmniejszają stany zapalne stawów oraz ryzyko rozwoju zmian osteoporotycznych, wpływają pozytywnie na profil lipidowy, a także stanowią barierę dla drobnoustrojów chorobotwórczych.  

Za dużo tłuszczu w diecie psa?  

Bez obaw, średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe w organizmie psów rozkładane są przez enzymy śliny na glicerol i kwasy tłuszczowe, co jest istotne z punku widzenia psiaków zmagających się z chorobami trzustki lub niewykształconymi gruczołami trawiennymi.   

Jak przebiega proces rozkładu MCT w psim organizmie?

Dochodzi do niego w procesie beta-oksydacji w wątrobie, zaś sam proces jest energooszczędny. Metabolizm tego rodzaju tłuszczu nie powoduje odkładania się tkanki tłuszczowej jako zapasu energetycznego, zatem dla psiaków borykających się z nadmiernymi kilogramami mus kokosowy będzie ciekawym urozmaiceniem diety (oczywiście mając na uwadze, że jest to przysmak, którego ilość nie powinna przekraczać do 10% całej racji pokarmowej).

Mus kokosowy w swoim składzie, oprócz tłuszczu, zawiera aminokwasy, tj. kwas glutaminowy wpływający na zwiększoną zdolność zapamiętywania oraz prawidłową prace układu nerwowego czy argininę obniżającą stres oksydacyjny w organizmie psa.

Ze względu na dodatek owoców, tj. banana, mango i borówki, mus kokosowy stanowi dobre źródło magnezu, potasu oraz błonnika pokarmowego w diecie psa.

Co więcej, mus kokosowy od Sytej Michy dostarcza:

 • witaminę E dla zachowania prawidłowych procesów metabolicznych oraz prawidłowej pracy mózgu,
 • witaminę K, której głównym zadaniem są prawidłowy proces krzepnięcia krwi oraz zapobieganie rozwoju osteoporozy,
 • związki fenolowe o właściwościach przeciwzapalnych.

Kokosowa pasta dla psa, to również źródło błonnika pokarmowego. Użyta do produkcji inulina oraz błonnik jabłkowy zaliczane są do naturalnych prebiotyków. Inulina przyczynia się do stymulowania bakterii kwasu mlekowego w jelicie grubym, co przekłada się na m.in.: lepsze trawienie, zwiększoną produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych (m.in. kwas octowy, propionowy, masłowy, walerianowy i kapronowy), hamowanie namnażania się bakterii gnilnych, produkcję witamin (szczególnie z grupy B), efektywniejszą odpowiedź immunologiczną.   Błonnik jabłkowy pomaga oczyszczać organizm z toksyn, pozwala zachować prawidłowe parametry cholesterolu oraz glukozy w organizmie psa, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Skład; Miąższ kokosowy 46,30%, inulina, olej MCT 10,3%, banan suszony w proszku 10%, masło shea 7%, błonnik jabłkowy, lecytyna, mango suszone w proszku 1,5%, borówka suszona w proszku 0,8%.

Skład analityczny: 4,33% białko surowe, 53,65% zawartośd tłuszczu, 2,67% wilgotność, 1,48% popiół surowy, 4,28% włókno surowe.

*ze względu na strukturę kokosa mus należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od promieni słonecznych

* wydzielenie się oleju na powierzchni, przy wyższej temperaturze, jest zjawiskiem naturalnym

16 innych produktów w tej samej kategorii: