Sposoby na kamień nazębny u psa

Gdyby Osioł ze Shreka powąchał oddech Twojego pupila, powiedziałby: Zainwestuj w Tik Taki, bo ci jedzie? To oznacza, że czas, aby zadbać o higienę jego jamy ustnej! Przeczytaj, jak poważne skutki może przynieść kamień nazębny u psa i poznaj sposoby na usuwanie go.

Kamień nazębny u psa – jakie są jego skutki?

Kilka razy dziennie szczotkujesz zęby, aby utrzymać je w zdrowiu? Dlaczego w takim razie nie zadbasz o higienę jamy ustnej u psa? :) Tym bardziej że ostatnio nie pachnie mu z paszczy fiołkami?

U psów tak jak u ludzi, odkłada się płytka bakteryjna, która z czasem utwardza się i tworzy kamień nazębny. Skutki jego zalegania mogą być naprawdę poważne:

  • zapalenie dziąseł
  • odsłonięcie szyjek
  • zapalenia o charakterze ropnym
  • utrata zębów

Zajrzyj czworonogowi do pyska. Żółto-brązowy nalot zlokalizowany na styku dziąseł i zębów to kamień. Sprawdź, jak go usunąć, a przede wszystkim – jak zapobiec nawarstwianiu się płytki bakteryjnej.

Kamień nazębny u psa

Kamień nazębny u psa – sposoby, jak go usunąć

Jeśli kamienia jest bardzo dużo, domowe sposoby na jego usuwanie mogą okazać się nieskuteczne – udaj się do weterynarza. Jeśli nalot jest minimalny – pasta do zębów dla psa w ruch! Niech codzienne szczotkowanie wejdzie Wam w rutynę. Dzięki temu na bieżąco pozbędziecie się płytki bakteryjnej prowadzącej do powstawania twardego osadu.

Sposoby na kamień nazębny u psa:

  • Preparty do higieny jamy ustnej – pasta do zębów dla psa (nawet bez szczotkowania!), płyn do higieny jamu ustnej dodawany do wody, gotowe czyściki zakładane na palec, pianki, proszki, a także spraye do spryskiwania zabawek – wybór jest naprawdę ogromny.
  • Gryzaki dentystyczne dla psa – specjalnie opracowane przysmaki stomatologiczne, których przeżuwanie wspiera higienę jamy ustnej, a dodatkowo zaspokaja potrzebę gryzienia i jednocześnie wycisza pupila. Zwróć uwagę na gryzaki z sera himalajskiego, czy przeróżne dental sticki.
  • Zabawki dentystyczne dla psa – gryzaki z rozmaitymi wypustkami i zagłębieniami pomogą naturalnie ścierać płytkę nazębną, a do tego zapewnią czworonogowi mnóstwo frajdy.

Zabawki dentystyczne dla psa

Dlaczego pies ma kamień na zębach – przyczyny

Od zawsze dbałeś o higienę jamy ustnej czworonożnego przyjaciela, a mimo to pies ma kamień na zębach? Przyczyny mogą być zaskakujące. Niektóre rasy, szczególnie małe i brachycefaliczne, są bardziej narażone na odkładanie płytki nazębnej niż ich więksi kumple. Ponadto wpływ mogą mieć… nawyki żywieniowe. Pupilom jedzącym mokrą karmę kamień nazębny zazwyczaj odkłada się szybciej niż tym karmionym chrupkami.

Znasz już sposoby na kamień nazębny u psa? W takim razie do dzieła! Pamiętaj też, że nieprzyjemny zapach z psiego pyska niekoniecznie musi być związany z zębami. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, wizyta kontrolna u weterynarza na pewno nie zaszkodzi.

Kamień nazębny u psa

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.